Drsné a ponuré nahlédnutí do nitra Black Widow | Scarlett Johansson, Florence Pugh, Marvel

V první řadě musím říct, že Black Widow nebude běžný komiksový film. Režisér Cate Shortlande a Scarlett Johansson uzavírají jednu obrovskou etapu v jednom obřím epochálním filmu o této postavě.  Vracíme se s Natašou do doby kdy ještě nebyla svázána s Avengers a fungovala jako samostatný agent. 

Drsné a ponuré nahlédnutí do nitra Black Widow | Scarlett Johansson

Režisér však tento film pojal opravdu z největší hloubky. A snaží se filmem upozornit na sílu žen ve společnosti. Zdálo by se, že se tak vážné téma do komiksů nehodí. A obzvlášť ne u studia Marvel. Ale myslím, že film bude velkým překvapením pro všechny. 

Nataša je zde podle kritiku připodobněna k Judy Foster z Mlčení jehňátek. Kdy Nataša ještě není natolik jistá v tom, co dělá a v tom, co její práce obnáší. Není pro ní, tak jednoduché zabít. Ale i přesto, že divák vidí třesoucí se ruce, tak ale pozná, že postava už získává sílu rozhodnutí, tak jak jí fanoušci znají z posledních Avengers. 

Film, je zaměřen vysloveně na ženy. A ukazuje jak složitě se musí vypořádávat s mužským světem. Režisér se hodně zaměřuje na rodinu Nataši a na její dětství, dospívání a finální fázi kdy do světa superhrdinů vstupuje jako neohrožený válečník.

Scarlett Johansson dostává v tomto filmu jako svou kolegyni a mladší sesterskou postavu Yelenu Belovou, kterou hraje Florence Pugh. Obě v tomto příběhu ještě s Melina Vostokoff  (Rachel Weisz), projdou trýznivým až mučivým výcvikem. Celou „rodinnou“ čtveřici uzavírá  otcovský David Harbour jako Alexei Shostakov.

Scarlett Johansson i samotný režisér přiznávají, že pro studio Marvel bylo velmi složité přistoupit na takovýto scénář, který jde opravdu do hloubky samotné podstaty postav. A vybočuje, tak z běžných marvelovských zpracování.

Za mě osobně Marvelu trošku chybělo to, co DC Comics bere jako běžnou věc. A to je ta hloubka a ponurost běžného života.

A i přesto, že díky tomu je pro fanouška lehce čitelné jestli kouká na Marvel a nebo DC, je skvělé, že se našel odvážlivec, který zkusí jít dál než jeho předchůdci. 

A tak věřím, že to bude nejenom vizuální podívaná. Ale, že nás film vtáhne do děje a silného prožitku.

Můžeme se tak těšit na závěrečný a velmi drsný prequel o Black Widow.

V nastavení videa můžete zapnout české titulky.

Klikněte na ozubené kolečko. Vyberte položku > titulky. Klikněte na > Angličtina (vytvořeno automaticky). Klikněte znovu na > Titulky a vyberte Automatický překlad. A nalezněte jazyk dle vašeho přání. Poté už jen stačí kliknout na ikonu vedle ozubeného kolečka ve tvaru obdélníku a je vše nastaveno a zapnuto. Toto lze nastavit pouze v notebooku a nebo stolním počítači.