10 válečníků v 10 prstech | Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, Marvel Studios

10 uvězněných válečníků starobylé Číny, jsou uchovány v prstech komiksového hrdiny od Marvelu jménem Shang-Chi.

Nejzajímavější na celé postavě je fakt, že nebyl nikdy vyprávěn, tak jako je například Spider-Man a jeho minulost. A další většina známých hrdinů, kteří zasáhli komiksovou komunitu napříč časem.

Přitom zrovna otec Shang-Chiho jménem Fu Manchu, je Marvelem velmi protkán už od 70. let (kdy Marvel odkoupil práva). Protože jako zakladatel klanu Ten Rings, která páchala zlo, byl přítomen snad ve většině Marvel komiksů. A to například v komiksu Spider-Man, Ant-Man a Iron Man.

10 válečníků v 10 prstech | Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, Marvel Studios

Ve zkratce můžeme říct, kde se tato organizace objevila. Bylo to například v prvním díle Iron Mana, kde byl pod touto organizací unesl Tony Stark.

V Iron Man 2 organizace pomáhá Ivanu Vankovi s technologií, kterou použije na závodní dráze Formule 1.

V Iron Man 3 byla organizace protkána celým filmem.

V Ant-manovi člen Ten Rings spolupracuje s Hydrou.

A v Spider-Man: Homecoming, byl spojen s mimozemskými zbraněmi, které měli na svědomí právě tito Mandarini.

Shang-Chi, byl vytvořen v roce 1973 Steve Englehartem a Jim Srarlinem jako opak a kladná stránka svého otce. Která by bojovala za dobro a napravovala jeho chyby.

Celkově má komiks velkou tradici a, tak je dobře, že se dočkal zfilmování. A co nám zrovna tato komiksová postava přinese do budoucna, ukáže až její úspěch a čas.

V nastavení videa můžete zapnout české titulky.

Klikněte na ozubené kolečko. Vyberte položku > titulky. Klikněte na > Angličtina (vytvořeno automaticky). Klikněte znovu na > Titulky a vyberte Automatický překlad. A nalezněte jazyk dle vašeho přání. Poté už jen stačí kliknout na ikonu vedle ozubeného kolečka ve tvaru obdélníku a je vše nastaveno a zapnuto. Toto lze nastavit pouze v notebooku a nebo stolním počítači.