Komiksové nebe dobývá nová postava | Morbius, Marvel, Jared Leto

Morbius sice není, tak známí jako ostatní komiksové postavy Marvelu. Ale skalní fanoušci této platformy toto jméno určitě alespoň jednou slyšeli.

Tento komiks určitě patří do zařazení mezi klasický odkaz na hororový žánr 70 let. Kdy jeho příběh a vnitřní boj z něj udělali postavu, která je pro fanoušky komiksu velmi zajímavá. A je skvělé, že se k tomu Marvel opět vrací.

Zajímavé na této postavě je to, že i když zastupuje druh upírů, tak není výsledkem nějakého kousnutí. Ale díky vědeckému bádání, které mělo pomoci jeho onemocnění se dostal k experimentu, kde se pokusil získanou krev upíra proměnit v lék. A i když se v mnoha ohledech upíru podobá, tak nepodléhá jejich běžným slabinám. Jako je například sluneční světlo.

Morbius není záporná postava v tradičním stylu. Ale i přesto, že je přímým protivníkem Spidermana, tak je tam spousta věcí kdy i Spider-man nejednal zrovna podle své kladné předlohy (počátky komiksu). A tím tak celý komiks získával úplně jiný dějový spád. 

Časem se však komiks dále vyvíjel a Spider-man v devadesátých letech spojí s Morbiusem síly proti Carnage. A nakonec se k nim přidá i Venom.

Dále se v komiksech dočteme i to, že Morbius pil krev Petera Parkera, která ho měla vyléčit z jeho nemoci i depresí, které přicházeli společně s agresivitou upíří krve. A i přesto, že se zdá, že byl vyléčen, tak se vrací v ještě hrozivější verzi zpět. 

Počítá se ale s tím, že tomuto scénáři se studio vyhne. Protože by to přímo kolidovalo s již nastavenými osobnostmi, které jsme stačili za těch pár let poznat skrze televizi.

Morbius by měl svou existenci poměrně široce zasáhnout v budoucnu do celého spektra Marvelovského světa. Padají zde jména jako Doktor Strange, Venom, nebo kompletně celý Shield, či She-Hulk.

Rozhodně velmi zajímavá postava a dobře se rozvíjející projekt, který může přinést pouze jen to nejlepší.

V nastavení videa můžete zapnout české titulky.

Klikněte na ozubené kolečko. Vyberte položku > titulky. Klikněte na > Angličtina (vytvořeno automaticky). Klikněte znovu na > Titulky a vyberte Automatický překlad. A nalezněte jazyk dle vašeho přání. Poté už jen stačí kliknout na ikonu vedle ozubeného kolečka ve tvaru obdélníku a je vše nastaveno a zapnuto. Toto lze nastavit pouze v notebooku a nebo stolním počítači.