Od deepfaků, přes úžasného Billy Hadera, až po samotnou legendu

Od deepfaků, přes úžasného Bill Hadera, až po samotnou legendu / www.sefifan.cz

Ony už jsou tedy velmi dlouho na světě videa typu deepfake. Ale někteří z Vás to možná neznají a tak nebude od věci připomenout si pár opravdových TOP deepfake videí, které kolují na YouTube.


A začneme hned novinkou, která vlastně spustila celý tento článek. A to je ukázka z Návratu do budoucnosti, kde se v hlavních rolích objeví Tom Holland a Robert Downey jr..

Nejenom, že je to skvěle odvedená práce, jako vždy, ale popravdě tyto dva herce bych si v těchto rolích dokázal úplně nádherně představit.

A tak třeba nějaká velká filmová společnost dojde k názoru, že by nebyl na škodu menší remake tohoto skvělého filmu.

Takovou, ale největší klasikou na YouTube, je rozhodně deepfake filmu Osvícení. Kde Jacka Nicholsona vystřídá Jim Carrey.

Nebudu lhát, ale v této roli bych Jima Carreyho opravdu vidět chtěl. A to už jen proto, že Jim Carrey, je prostě osobou mnoha tváří.

Potom tu máme, ale takovou perličku, kterou asi málokdo viděl a ta pochází z Noční show Conana O’briena. Kdy do křesla pro hosta usedla hvězda Bill Hader. Který hrál ve spoustě skvělých filmů, které je zbytečné vyjmenovávat (proto viz odkaz) – i když pro mě osobně to bude vždy herec z filmu Zbouchnutá a nebo Kopačky – a ten dal například Arnolda Schwarzeneggera na jedničku. A to jen díky vlastnímu hlasu. Pouze nějaký remaster později přidal i obličej Arnolda Schwarzeneggera, čímž proměna byla naprosto dokonalá.

Je neuvěřitelné jak ho dokáže napodobit. Tu Arnoldovu tvrdou, sekavou, robotickou angličtinu, pro kterou si ho kdysi vybral James Cameron na roli Terminátora. Byť tedy v Terminátorovi 1 řekl pouze 72 slov.

V každém případě to Hader vážně zabil. Pokaždé když ho slyším, tak mě to neuvěřitelně rozesměje.

Ale teď se mi díky tomuto videu nabízejí další s Billem Haderem. A koukám, že on je opravdu skvělý imitátor, který zvládá dokonce i Al Pacina a nebo Toma Cruise. A je v tom opravdu velmi dobrý.


No a celé bych to asi uzavřel znovu Jimem Carreyem. Legendou mnoha tváří a hlasů, který je prostě absolutně neuvěřitelný.


Tady třeba Bruce Derna dělá naprosto dokonale a je to podle mě jeho topovka.