Podvod z 90.let na McDonald’s / dokument HBO

Dokument se zabývá podvodem kolem hry Monopoly u společnosti McDonald's z 90. let minulého století.

McMilióny – HBO

⬆ Chcete si přehrát celý seriál? Klikněte na název.

Dokument se zabývá podvodem kolem hry Monopoly u společnosti McDonald’s z 90. let minulého století. Obsahuje výpovědi těch, kteří byli do případu zapleteni, včetně výherců i agentů FBI, jimž se podařilo dopadnout hlavního strůjce machinace.

Hra McDonald’s Monopoly je podpora prodeje společností McDonald’s a Hasbro , která využívá téma její deskové hry Monopoly . Tato hra byla poprvé spuštěna v USA v roce 1987 a od té doby se používá po celém světě. V rámci propagace byly použity jiné názvy, například Monopoly: Vyberte si svou cenu!

Citace: Qwerty wiki

Dokument zachycuje neuvěřitelný příběh bývalého policisty, který zmanipuloval hru Monopoly u společnosti McDonald’s.

Během deseti let tak coby auditor bezpečnosti ukradl miliony dolarů a vybudoval obrovskou síť kompliců napříč celými Spojenými státy.

Dokument MCMILLIÓNY čerpá z exkluzivních bezprostředních svědectví a archivních záběrů, na nichž vypovídají agenti FBI, kteří rozsáhlý podvod odhalili, podvedení vedoucí pracovníci společnosti McDonald’s; právníci zabývající se případem; a pachatelé i výherci, kteří se na této složité machinaci obohatili, stejně jako řada jednotlivců, z nichž byla většina do této lsti zatažena zcela nevědomky.

(text: HBO)

McMilióny – HBO

⬆ Chcete si přehrát celý seriál? Klikněte na název.

Dokumentární / Krimi
USA, 2020, 5 h 49 min.

Režie, střih a scénář: James Lee Hernandez, Brian Lazarte
Kamera: Jeff Dolen
Hudba: Pinar Toprak
Střih: Jody McVeigh-Schultz, Lane Farnham
Scénografie: Arielle Ness-Cohn
Kostýmy: Tasha Goldthwait

Feedback