Nejdrsnější věznice světa / dokument NETFLIX

Nejdrsnější věznice světa / dokument NETFLIX / www.sefifan.cz

Nejdrsnější věznice světa

⬆ Chcete si přehrát dokument? Klikněte na název.

Investigativní novináři se dobrovolně nechají zavřít do těch nejhorších světových věznic, kde vládne strach a brutalita.

Paul Connolly cestuje po nejhorších věznicích Polska, Mexika, Hondurasu a Filipín a zblízka se seznamuje s jejich drsnými podmínkami.

Connolly stráví týden ve vězení Danlí v Hondurasu, kde mají nejdrsnější vězni zbraně a fungují jako pomocníci vytížených dozorců.
Connolly se podívá do polského vězení s maximální ostrahou v Piotrkowě, kde tráví nejhorší zločinci země 23 hodin denně na celách.
Mexickou věznici El Hongo obývají vrazi, chladnokrevní zabijáci a drogoví bossové. Na jeden týden se stane domovem taky pro Paula Conellyho.
Connolly pobývá na Filipínách ve dvou různých vězeních. Přeplněné cely, gangy a drsné zastrašování jsou tu na denním pořádku.

Raphael Rowe strávil 12 let za mřížemi za zločin, který nespáchal. Teď zevnitř zkoumá ty nejdrsnější věznice světa.

Investigativní reportér Raphael Rowe stráví několik dní v brazilské věznici Porto Velho určené pro gangy. Přijme roli dozorce i vězně.
Věznice v ukrajinském Žytomyru má jen minimální počet dozorců a vězni se můžou v areálu volně pohybovat. Často s potenciálně nebezpečnými zbraněmi…
Raphael Rowe navštíví věznici Bomana v Papui-Nové Guineji, která je kvůli nedostatku pracovníků a nedostatečné stravě na pokraji chaosu.
V centrální věznici Belize vězňům říkají, že nápravu sjednává Bůh. Raphael Rowe zkoumá, jestli tenhle evangelikální přístup funguje.

Investigativní novinář Raphael Rowe, kterého kdysi neprávem odsoudili za vraždu, navštěvuje vězení v Kolumbii, Kostarice, Rumunsku nebo Norsku.

Raphael Rowe zná věznice jako svoje boty. Kostarické vězení La Reforma, ale rozhodně považuje za jedno z nejděsivějších.
Rafael Rowe stráví týden v jednom vězení v kolumbijské Bogotě, které připomíná spíš pevnost. Jak zvládne jeho tísnivou atmosféru a zlověstné výhrůžky?
Raphael Rowe stráví týden ve věznici s maximální ostrahou v rumunské Craiově. Vězni si tu odpykávají tresty za znásilnění, zabití nebo nájemné vraždy.
Věznice často mají ve zvyku vězně potrestat a ponížit. Jak se ale Raphael Rowe na vlastní oči přesvědčí, norská věznice Halden uplatňuje jiný přístup.

Během natáčení investigativních reportáží z nebezpečných věznic v Paraguayi, Německu, Lesothu nebo na Mauriciu žije novinář Raphael Rowe přímo mezi trestanci.

Raphael Rowe stráví týden v paraguayském vězení Tacumbu, kde si trestanci přivydělávají přehrabováním odpadků.
Schwalmstadt je pevnost z 12. století obehnaná vodním příkopem, kde jsou pod zámkem někteří z nejhorších zločinců v Německu. A spousta z nich chodí na intenzivní terapii.
V tropickém ráji na Mauriciu leží věznice Melrose s maximální ostrahou, kde i sebemenší přestupky okamžitě vedou k mimořádně přísným trestům.
Rozhozený Rowe se potýká s agresivními obyvateli vězení Maseru, kde si velká část odsouzenců odpykává tresty za znásilnění.

(text: NETFLIX)

Nejdrsnější věznice světa

⬆ Chcete si přehrát dokument? Klikněte na název.

Feedback