Tenet možná spadne do ztráty / Warner Bros. / Christopher Nolan

Tenet možná spadne do ztráty / Warner Bros. / Christopher Nolan / www.sefifan.cz

Tak díky zpřísňování pravidel ohledně karantény bude Tenet asi velký propadák.

Christopher Nolan si totiž u společnosti Warner Bros. vyžádal, aby byl film uveden již tento rok, protože věřil, že i tak bude schopen na sebe vydělat.

A i přesto, že jsme to všichni viděli stejně a drželi jsme Nolanovi všechny palce. Tak bohužel je nakonec situace prostě horší než se zdála.

I přesto, že film vydělal v krátké chvíli 100 milionů dolarů.  Tak nic to nemění na tom, že Amerika znovu uzavírá kina. A druhý největší trh Čína jde stejným směrem.

A tak selským rozumem a jednoduchými počty dojdeme k tomu (samozřejmě na základě expertů), že v prvé řadě by musel film vydělat půl miliardy, aby se vrátily náklady – a to i přesto, že film stál “pouze” 205 milionů. Jde totiž o další náklady ohledně distribuce a hlavně urychlení uvedení filmu.

A podle propočtů na to Tenet v této karanténní situaci nejspíš nedosáhne.

Což samozřejmě dost štve vedení Warner Bros., které Nolana před tímto urychleným uvedením varovalo.

Podle všeho už ve Warner Bros. začaly padat nějaké návrhy o odstoupení smlouvy pro Christophera Nolana.

Ale tohoto kroku se Nolanův fanoušek bát nemusí. Protože po takové ikoně a stroji na hity, kdykoliv a rádi sáhnou jiná prestižní studia.

Což však, ale nic nemění na tom, že je škoda jak zbytečná karanténa zasahuje do něčeho, co bylo již předem předurčeno k úspěchů.

Nakonec uvidíme. Třeba se ještě situace změní.

Produkční společnost: Syncopy
Distribuce: Warner Bros.


Feedback