Podle mě nejlepší komiks od DC / Strážci – Watchmen / NETFLIX a HBO

Podle mě nejlepší komiks od DC / Strážci – Watchmen

Strážci – Watchmen – Netflix

Strážci – Watchmen – HBO

⬆ Chcete si přehrát celý film? Klikněte na název.

Akční sci-fi, natočená podle známého amerického komiksu, se odehrává ve Spojných státech v roce 1985, kdy jsou superhrdinové v kostýmech běžnou součástí společnosti a Hodiny posledního soudu, odrážející napětí mezi USA a Sovětským svazem, se stále více blíží k půlnoci.

Když je zavražděn jeden z nich, rozhodne se Rorschach, zatracený, ale o to víc odhodlaný Strážce, že odhalí komplot, který má zkompromitovat a zlikvidovat všechny dávné i současné superhrdiny. Dá dohromady původní jednotku, bojující proti zločinu, což je ovšem už jen skupina vysloužilých hrdinů, z nichž pouze jeden má opravdu nadpřirozené schopnosti.

Přesto narazí na rozsáhlé a znepokojující spiknutí, jehož kořeny vedou k jejich společné minulosti a mohou mít za následek katastrofickou budoucnost. Úkolem Strážců je ochraňovat lidstvo… kdo ale bude strážit Strážce? A když zmizí, kdo zachrání nás?

(text: HBO)

Akční / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2009, 162 min.

Režie: Zack Snyder
Předloha: Alan Moore
Scénář: David Hayter, Alex Tse, Dave Gibbons
Kamera: Larry Fong
Hudba: Tyler Bates
Producenti: Lawrence Gordon, Deborah Snyder, Lloyd Levin
Střih: William Hoy
Scénografie: Alex McDowell
Kostýmy: Michael Wilkinson
Hrají: Billy Crudup, Malin Åkerman, Carla Gugino, Patrick Wilson, Jeffrey Dean Morgan, Jackie Earle Haley, Matthew Goode, Matt Frewer, Stephen McHattie, Niall Matter, Sonya Salomaa, Matthew Harrison, Carrie Genzel, Jay Brazeau, Isabelle Champeau, Laura Mennell, Robert Wisden, Alessandro Juliani, Haley Guiel, Dan Payne, Fulvio Cecere, Chris Gauthier, Zack Snyder, Darren Shahlavi, Michael Eklund, Tom McBeath, Agam Darshi, Colin Lawrence, Leah Gibson, Douglas Chapman, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Jerry Wasserman, Kevin McNulty, Monique Ganderton, Alison Araya, Patrick Sabongui, John Tench, Michael Adamthwaite, Don Thompson, Greg Travis, Ted Cole, Jesse Reid, Mark Gash, L. Harvey Gold, Terence Kelly, Jason Schombing, Daryl Shuttleworth, Manoj Sood, Danny Wattley, Mark Acheson, Frank Cassini, Brett Stimely, Tara Frederick, James M. Connor, Gary Houston, Carly Bentall, Walter Addison, Frank Novak, Sayla de Goede, Stephanie Belding, Danny Woodburn, John Destry, Heidi Iro, Carmen Lavigne, Kurt Evans,…

Warner Bros. Pictures

Feedback