Seriál, který se stal velmi oblíbeným | Alexa a Katie

Alexa a Katie

⬆ Chcete si přehrát seriál? Klikněte na název.

Alexa se pere s rakovinou. Ale společně s nejlepší kamarádkou Katie taky začínají střední školu, připravené na cokoliv, co přijde.

Alexin plán utajit před spolužáky rakovinu a začít na střední škole jako všichni ostatní ze začátku vychází… dokud nezačne ztrácet vlasy.

Holky přijdou s nápaditým řešením, jak utajit Alexinu diagnózu. Dave se ale s novým vzhledem svojí dcery smiřuje jen těžko.

Po škole koluje drb, že někdo ve třídě má rakovinu. Katie jde na vstupní zkoušku do basketbalového týmu a Lori začne pracovat z domova.

Alexa dělá všechno pro to, aby dokázala, že jí všechno projde. Jennifer překvapí Jacka stanováním na zahradě, ale má potíže ho přesvědčit, aby zapomněl na videohry.

Potom co získá hlavní roli ve školní hře, je Katie na pochybách, jestli si ji opravdu zasloužila. Jennifer požádá Lucase o hlídání.

Teď, když je Alexino tajemství venku, jsou všichni nesnesitelně milí – dokonce i Gwenny. Jennifer a Jack se k Alexe pozvou na sledování Světové série.

Dát pusu nebo nedat? Alexa se kvůli Katiině novému hereckému životu cítí trochu odstrčená. Jennifer obviňuje Lori, že ji připravila o pozornost.

Alexa má v nemocnici tak skvělou oporu, že Katie o sobě začíná pochybovat. Lori ventiluje svoji úzkost u pečení.

Z nařízení doktora nesmí Alexa z domu, ale vyučování se přesto může zúčastnit – na iPadu. Jennifer se ze všech sil snaží přesvědčit Jacka, že její práce je zajímavá.

Alexa trvá na tom, že uvaří večeři na Den díkuvzdání, ale Lori ji nechce nechat. Katie se strašně moc touží sblížit s tátou.

Dave se nemůže dočkat, až Lucasovi ukáže svoji alma mater. Rodina odjela na víkend a Alexa se chystá porušit všechna pravidla.

Dylan a Alexa tráví čas spolu, ale Lucas touží po kámošově společnosti. Dave čichá, čichá kočičinu… a není daleko od pravdy.

Alexin první školní ples už je na obzoru, jenže vypukla chřipková epidemie, takže se na něj Alexa možná ani nedostane.


Druhák na střední nejlepším kámoškám Alexe a Katie přinese slibné románky, významné narozeniny a životní lekce, na které nezapomenou.

Druhák začíná skvěle, dokud si Katie nevymkne kotník. Alexa se tak aspoň může soustředit na něco jiného než jen čekání na zprávy od doktora.

Katie vyberou na studium herectví v Londýně, jenže školné ve výši 2 000 dolarů si nemůže dovolit. Je čas začít brát i ty nejpodivnější práce!

Katie se uchází o práci v kavárně, ale mámě o tom neřekne. Lucas s Gwenny jdou na rande a holky jim to rozhodně hodlají překazit.

Alexa, která dostala svolení hrát basket, se na palubovce trápí. Až důvěrný rozhovor s vrstevníkem, který trpí rakovinou, jí připomene, jak dlouhou cestu ušla.

Alexa a Dylan se pohádají těsně před začátkem velké halloweenské párty. Katie si věří, že to dokáže napravit. Ale co když ti dva prostě nemají být spolu?

Alexa tvrdí, že je v pohodě, a tak ji holky vytáhnou na nákup šatů na oslavu jejích sladkých šestnácti. Vystresovaný Lucas si jde za Davem pro radu ohledně randění.

Katie potřebuje pomoc s přípravou na pololetní písemku z matiky a Alexa se nabídne, že poprosí Dylana. Jennifer pořád ještě netuší, že její dcera má práci.

Alexa bojuje zuby nehty, aby Vánoce dopadly podle jejích představ. Pak ale najde svoji starou tašku s věcmi do nemocnice, a na svátky najednou není pomyšlení.

Katie se po svojí proměně konečně cítí připravená vyznat Ryanovi na silvestra lásku. Bude to velké – včetně ohňostrojů a hořícího kávovaru!

Kvůli drahé chybě si Katie nemůže dovolit jet do Londýna. Nic ale neprozradí, aby Alexe nezkazila velkolepou narozeninovou oslavu.


Alexa a Katie jsou konečně ve třeťáku na střední, kde na ně čekají nové vztahy, překvapivá přátelství a důležitá rozhodnutí.

Velká hádka hned první den školního roku holky totálně rozhodí. Lucas začíná chodit na vysokou a Lori a Dave si připijí na 20. výročí svatby.

Alexa už chce celou rakovinu hodit za hlavu, ale nejde to tak jednoduše. Katie se ze všech sil snaží všechno zvládat.

Alexa pomáhá Spencerovi a vrací se jí vzpomínky, které by nejradši zapomněla. Katie hledá příležitosti, jak se stát vůdčí osobností, a Jennifer se připravuje na rande.

Katie a Ryan už se nemají tak rádi jako dřív, ale ani jeden nemá to srdce vyjít s pravdou ven. Alexa je pevně odhodlaná udělat si řidičák.

Alexa je nadšená, že znova vidí Dylana, ale cítí, že Spencer ji potřebuje víc. Katie organizuje charitativní rozvoz jídla a Dave to přežene s vánoční výzdobou.

Katie chce vyhrát místní divadelní soutěž, a zbytečně tak vyvíjí tlak na kamarády i na sebe. Lucas přehodnocuje svoji budoucnost.

Alexa má problém neplést dohromady svůj skutečný život se životem se Spencerem. Vyděšená Katie je přesvědčená, že její máma chodí s otcem Gwenny.

Alexa vezme Katie na minigolf, aby na chvíli přestala myslet na přijímačky. Lori si hraje na dohazovačku a Jennifer využívá služeb sympatického údržbáře.


Léto skončilo a Alexa s Katie nastupují do čtvrťáku na střední. Už toho spolu prožily hodně, ale spousta věcí je teprve čeká.

Katie zvládá úzkost díky Alexe, která přijde s plánem, jak to ve čtvrťáku rozjet. Jennifer nastupuje do nové práce. Jack a Lucas si navzájem vytáhnou trn z paty.

Alexa má řidičák – a plno rad k tomu. Všechnu moudrost světa ale nesnědla. Katie v práci ve Wired leze po zdi z nového kolegy.

Jennifer chce po půl roce randění Joea představit rodině a kamarádům. Má to být obyčejná večeře… ale Katie má výhrady.

Blíží se přihlášky na vysokou a Katie díky testu kariérních předpokladů zjišťuje, co by ji fakt bavilo, jenže ji brzdí strach. Alexina „práce snů“ naopak moc nesedí.

Alexa se odhodlá promluvit o rakovině na Lorině benefiční akci. Katie se u stánku s kafem musí popasovat se žárlivostí.

Výsledky přijímaček jsou tady. Jenže co když se Alexa a Katie nedostanou na stejnou školu? A co se to děje mezi Alexou a Spencerem?

Sobotní maturitní ples se blíží a Katie pořád nemá s kým jít (a taky musí nabrat odvahu přiznat Alexe dost důležitou věc). Lori a Joe hrají hry a trošku to přeženou.

Střední je konečně u konce a holky se chystají odjet na vysokou. Zůstanou pořád spolu, nebo půjde každá svojí cestou?

(text: Netflix)

Alexa a Katie

⬆ Chcete si přehrát seriál? Klikněte na název.

Komedie
USA, 2018–2020, 16 h 56 min.

Tvůrci: Heather Wordham
Režie: Andy Cadiff, Jeff Melman, Katy Garretson, Victor Gonzalez, Phill Lewis, Jody Margolin Hahn, Kelly Park
Scénář: Nancy Cohen, Heather Wordham, Matthew Carlson
Kamera: Chris La Fountaine
Hudba: Matt Mariano, Zach Stretten-Carlson, Niv Toar
Střih: Kirk Benson
Zvuk: Charlie McDaniel
Scénografie: Michael Hynes
Kostýmy: Dahlia Foroutan
Hrají: Paris Berelc, Isabel May, Emery Kelly, Eddie Shin, Finn Carr, Tiffani Thiessen, Merit Leighton,…

Feedback